Connect with us

Lajme

Gjyqtari në prokurori për dyshimet se favorizoi Emiljano Shullazin

Published

on

Ervin Metalla, ish kryetari i Gjykatës së Durësit u thirr në prokurori për të dhënë shpjegime në lidhje me dosjen Shullazi. Ish kryesekretarja e Gjykatës ka thënë në dëshminë e saj se Metalla e kishte urdhëruar të vuloste vendimin për ish Hotel Vollgën pavarësisht se pala e humbur kishte apeluar çështjen. Me këtë veprim t ëish kryesekretares, vendimi kishte marrë formën e prerë, duke i mbyllur rrugën apelimit. Abcnews raporton se Metalla do të ballafaqohet në prokurori me kryesekretaren, pasi kjo e fundit pretendon se është urdhëruar nga ish-kryetari i Gjykatës që ta vulosë vendimin. Bëhet fjalë për vendimin e tre gjyqtarëve të Gjykatës së Durrësit të cilët urdhëruan Hipotekën të regjistrojë ish-hotel Vollgën në pronësi të kompanisë arabe, e cila përfaqësohej nga Emiljano Shullazi. Ervin Metalla është një nga tre antarët e trupit gjykues që rikthyen në detyrë Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çakon. Dy gjyqtarët e tjerë janë Maria Qirjazi dhe Fiqirete Mullai./lapsi.al/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending