Connect with us

Lajme

Gjykata në veri, nga janari 2017

Published

on

Gjyqtarja Jelena Krivokapiq dhe avokati Lubomir Pantiq në një diskutim publik të organizuar në Zveçan kanë vlerësuar se shtatori i këtij viti si afat i realizimit të Marrëveshjes së Brukselit për gjyqësorin është i paarritshëm dhe tani flitet për 1 tetorin si datë e fillimit të punës së integruar në sistemin kosovar të gjyqësisë

Gjykatës dhe avokatë serbë në një konferencë publike të mbajtur në Zveçan konsiderojnë tepër të vështirë zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit për sistemin e integruar të gjyqësisë në veri.

Gjyqtarja Jelena Krivokapiq dhe avokat Lubomir Pantoviq kanë vlerësuar se shtatori i këtij viti si afat i realizimit të Marrëveshjes së Brukselit për gjyqësorin është i paarritshëm dhe tani flitet për 1 tetorin si datë e fillimit të punës së integruar në sistemin kosovar të gjyqësisë. Ata kanë thënë se nuk janë krijuar kushte që gjyqtarët dhe prokurorët serbë të integrohen në sistemin kosovar të drejtësisë në këtë vit…

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending