Connect with us

Lajme

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut mbështet ndalimin e Belgjikës ndaj mbulesës dhe burkës islamike

Published

on

Ndalimi i burkas dhe mbulesës në Belgjikë janë mbështetur nga Gjykata Evropiane e të drejtave të njeriut, shkruan thë independent, transmeton Periskopi.

Gjykatësit thanë se ndalimi mbarëkombëtar i cili hyri në fuqi në vitin 2011 nuk i ka shkelur të drejtat për jetën private dhe familjare lirinë e fesë ose ligjet e diskriminimit. Gjykata tha se Belgjika kishte të drejtë të vendoste kufizime që synonin të siguronin parimet e “bashkëjetesës” dhe “mbrojtjes së të drejtave dhe lirive të të tjerëve”./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending