Connect with us

Lajme

Gjykata e Prishtinës ia rriti dënimin dhe e ftoi në burg: Shoku i burgut të Astrit Deharit nuk përgjigjet

Published

on

Portali kosovar kallxo.com mbrëmë ka raportuar se njëri nga shokët e dhomës së burgut të aktivistit të ndjerë Astrit Dehari është shpallur në kërkim nga organet e drejtësisë.

Adonis Gashi ishte dënuar në rastin e vrasjes së policit Shemsedin Gashi ndërsa ishte në liri për disa muaj pas shpalljes së aktgjykimit nga gjykata e shkallës së parë.

Në ndërkohë Gjykata e Apelit e ka rritur dënimin e tij për dy vite e dy muaj, pra ai është dënuar me 8 vjet burgim.

Mësohet  se Gjykata e Prishtinës ka kërkuar kthimin e Gashit në burg mirëpo ai nuk u është përgjigjur ftesave.

Ndonëse rasti është ende i pakonfirmuar, kanë nisur reagimet lidhur me këtë rast.

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu, përmes një postimi në Facebook, është shprehur e tronditur me këtë lajm, teksa ka thënë se institucionet e drejtësisë duhet të vihen në lëvizje sa më parë për të zbardhur këtë rast, shkruan Periskopi.

Haxhiu ka kërkuar gjithashtu që të lajmërohet familja e Astrit Deharit dhe të gjithë aktivistët që kërkojnë drejtësi për Astritin.

Reagimi i plotë i Albulena Haxhiut:

Mbrëmë nga portali kallxo.com u informuam se njëri nga personat që ka qenë në dhomë me aktivistin tonë Astrit Dehari është zhdukur. Padyshim se ky lajm ishte tronditje e radhës për të gjithë ne që kërkojmë drejtësi për Astritin!

Sikurse mbrëmë as sot nuk kemi asnjë informacion se a janë të sakta këto lajme, nëse po, çfarë po bëjnë institucionet në këtë drejtim.

Familja, aktivistët dhe qytetarët duhet të njoftohen sa më parë.

Drejtësi për Astrit Deharin!

 

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending