Connect with us

Lajme

Gjykata e Apelit konfirmon vendimet e Penales për konfiskimin e pasaportave

Published

on

Gazetarja Ivona Talevska mbetet pa pasaportë. Gjykata e Apelit në Maqedoni ia refuzoi ankesën si të pabazë dhe e konfirmoi vendimin e Gjykatës Penale ku i konfiskohet pasaporta.

Ajo para gjykatës më të lartë theksoi se pasaporta i duhet për shkak të angazhimeve profesionale. Talevska është e akuzuar në rastin “Tifani” për evazion fiskal.

Apeli mori vendim edhe për ish shefin e njësisë Alfa, Ivica Ançevski-Puki i akuzuar në rastin “Tortura” për arrestimin e Ljube Boshkovskit. Edhe ankesa e tij u refuzua, edhe për të mbetet masa e kujdesit. Ai çdo të premte do të paraqitet në gjykatë por edhe do të ketë ndalesë komunikimi me persona të caktuar. PSP paraqiti 30 ankesa ndaj vendimit të Apelit që të mos përcaktohet asnjë paraburgim ndaj 17 kërkesave me masë të tillë

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending