Connect with us

Lajme

Gjuriq thotë se Serbia ka vetëm një kufi me Kosovën brenda

Published

on

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq tha sot se me Prishtinën nuk mund të ketë kurrfarë bisedash mbi kinse demarkacionin e kufijve, meqë ndërmjet Kosovës e Serbisë Qendrore nuk ekzistojnë kufij.

Vetëm shteti i Serbisë ka kufijtë e vet dhe brenda atyre kufijve është e pranuar në Kombet e Bashkuara, raportojnë mediet e Beogradit deklaratën e sotshme të Gjuriqit, transmeton Koha.net.

Gjuriq po ashtu e ka quajtur lojë të Kosovës masën e reciprocitetit për autobotet e kamionët me lëndë të rrezikshme nga Serbia.

“Nga ana jonë nuk ka asnjë problem, thjesht duhet të qetësohen separatistët”, ka thënë Gjuriq.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending