Connect with us

Lajme

Gjuriq shëtitet nëpër Kosovë, Serbia arreston Hilmi Kelmendin nën dyshime për krime lufte

Hilmi Kelmendi, 36 vjeç, nga Gjakova, është arrestuar të premten nga autoritetet e Serbisë. Ai dyshohet për krime lufte të kryera në Kosovë.

Published

on

 

Kelmendi ishte duke ardhur për pushime në Kosovë nga Gjermania, ku jeton tash e dymbëdhjetë vjet.

Ai është ndalur nga autoritetet serbe mes të premtes dhe të shtunës për gjoja krime lufte të kryera në Kosovë gjatë viteve 1998-99.

Lajmin për arrestimin e tij ia ka konfirmuar KTV-së familja e Kelmendit.

Ky arrestim vjen në ditën kur Marko Gjuriq ka paralajmëruar vizitë në Leposaviq për të diskutuar me përfaqësuesit e Trepçës në veri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending