Connect with us

Lajme

Gjuriq: Serbia po përgatitet, nuk heqim dorë nga Trepça

Serbia do të vazhdojë ta mbështesë Kombinatit metalurgjik “Trepça”, ka deklaruar drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq dhe ka shtuar se Trepça është e gatshme që edhe në kushtet e bllokadës totale që edhe një kohë të vazhdojë me prodhim.

Published

on

Gjuriq u ka thënë gazetarëve në Panairin e Beogradit se “Trepça” funksionon, se prodhon dhe eksporton, kushti që pret këtë ta bëjë edhe në muajt e ardhshëm, transmeton lajmi.net.

Sipas tij, mbështetja ndaj Trepçës aktualisht nuk nënkupton ndihmë financiare, pasi që, thotë ai, Trepça aktualisht është në gjendje që t’i kryej obligimet e veta.

“Punëtorët punojnë, vijnë në punë. Tash për tash gjithçka është normale, me këtë përgatitemi edhe për më te keqen, nuk rrimë duar kryq”, ka thënë ai.

“Obligimi ynë është që me mjete politik, juridike dhe të gjitha mjetet, t’i mundësojmë Trepçës që të vazhdojë të funksionojë, që është konfirmuar edhe me vendimet e qeverisë”, ka përfunduar ai. /Lajmi.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending