Connect with us

Lajme

Gjuriq prapë në Kosovë, premton investime të Serbisë

Published

on

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq vazhdon të hyjë e të dalë si t’i teket në Kosovë.

Ai dje ishte në komunën e Vitisë. Aty, në fshatin Mogillë, siç njofton tanjug, ka vizituar repartin e sapo hapur për pasterizimin e pemëve e perimeve dhe me këtë rast ka porositur se “Serbia do të vazhdojë së ndihmuari projekte të tilla” duke shtuar se “ky projekt mund të ndihmojë që populli ynë në krahinën jugore të qëndrojë e të mbijetojë”.

Për këtë repart, zyra e Gjuriqit ka dhënë 30 mijë euro ndërsa organizata franceze “Solidarité pour Kosovo” e Arnauld Guillon ka dhënë 110 mijë euro, transmeton Koha.net.

Në këtë vizitë kanë qenë edhe përfaqësuesit serbë të institucioneve të Kosovës: Ministrat Dalibor Jevtiq e Lubomir Mariq si dhe zëvendëskryeministri Branimir Stojanoviq.

Duke folur me këtë rast, ipeshkvi i Rashkë – Prizrenit Teodosije ka thënë se me punë e me përpjekje jetohet e qëndrohet në këtë vend.

Sipas tij, në Kosovë janë gjashtë kuzhina popullore në të cilat çdo ditë ushqehen nga dy mijë të varfër nëpër enklava dhe qindra fëmijë nëpër shkolla fillore.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending