Connect with us

Lajme

Gjuriq: Nuk mund të duhet Serbia pa Kosovën

Published

on

Manifestimi për zbulimin e përmendores së Car Lazarit ka filluar me këndimin e himnit të Serbisë, ku më pas u lexua historia e heroit serb, dhe u fol për atë çka ka ndodhur pas vrasjes së Llazarit në Betejën e Kosovës, me 28 qershor 1389.

Përmendoren e Car Lazarit e kanë zbuluar në mënyrë ceremoniale, transmeton kp. Marko Gjuriq së bashku me zv. kryeministrin e Kosovës, Branimir Stojanoviq dhe ministrin Lubomir Mariq si dhe deputet të listës Srpska.

Gjuriq në fjalimin e tij tha se ardhja e Car llaparit tregon se do të qëndrojë gjithnjë këtu me popullin serb. Sipas tij, nuk mund të duhet Serbia pa Kosovën.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending