Connect with us

Lajme

Gjuriq në veri: Do të ndërtojmë fabrikë të baterive këtu

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka deklaruar sot se punëtorët serb të Trepçës mund të llogarisin në çdo lloj mbështetje të Qeverisë së Serbisë dhe sipas tij Ligji  për Trepçën i Kosovës nuk prodhon asnjë efekt juridik për shkak se ajo është anuluar me vendim të qeverisë serbe.

Published

on

 

Ai ka përmendur mbështetjen e projekteve të reja për vitin e ardhshëm, sic është fabrika për prodhimin e baterive, me qëllim të hapjes së vendeve të reja të punës në këtë pjesë të Kosovës, raporton Tribuna Channel.

Gjatë vizitës që i ka bërë minatorëve të Trepçës në Leposaviq Gjuriq përcolli mesazhin se Trepça mund të llogarisin në mbështetjen e Qeverisë së Serbisë, jo vetëm politike, por edhe mbështetje juridike dhe financiare.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending