Connect with us

Lajme

Gjuriq: Ky është akt fëmijëror i politikës në Prishtinë

Published

on

I ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq nuk mund të shkojë nesër në Patriarkanën e Pejës, pasi kjo gjë i është ndaluar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës.

Gjuriq në mbrëmje është drejtuar në medie duke thënë se atij i është ndaluar shkuarja në Patriarkanën e Pejës, ku sipas tij, murgeshat jetojnë në kushte shumë të vështira dhe kanë shumë nevojë për ndihmë, transmeton Koha.net.

Gjuriq nuk është kursyer as për cilësime drejt politikës kosovare.

“Kjo nuk është vetëm absurd, por është akt fëmijëror i politikës në Prishtinë. Ky është edhe sulm i turpshëm në lirinë fetare të serbëve në Kosovë”, ka thënë ai.

Ai fton Bashkimin Europian që të reagojë për këtë veprim, pasi kërcënon se kjo mund të përmbys procesin e normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë me anë të dialogut.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending