Connect with us

Lajme

Gjuriq: Kosova do të bëhet si Shumadija

Published

on

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë në një intervistë për portalin serb “Alo” se pas 50 vjetësh ai e sheh Kosovën si Shumadinë e Serbisë, të pasur, të zhvilluar dhe më të qetë sesa është sot.

“Kur flas me shqiptarët gjithmonë iu them atyre që të bëhen të mençur dhe t`i ruajnë fqinjët serbë,  dhe unë gjithmonë ua kujtojë se në Kosovë në 100 vitet e fundit, flamuri është alternuar shpesh “.

“Kushdo që mendon se historia ka përfunduar në shkurt të vitit 2008, koha do ta demantojë atë”, ka shtuar ai, transmeton Klan Kosova.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending