Connect with us

Lajme

Gjuriq i jep një porosi Listës Srpska se si të veprojnë për Qeverinë e Kosovës

Published

on

Udhëheqësi i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka sugjeruar Lista Srpska të mos marrë ndonjë vendim të prerë rreth formimit të Qeverisë së Kosovës.

Sipas tij, fillimisht duhet që partitë shqiptare të munden të bien dakord për formimin e qeverisë së ardhshme, e tek pastaj Srspka “t’i hap sytë”, transmeton Indeksonline

“Ju them se këshilla ime për përfaqësuesit politikë serbë është: ngadalë. Nuk duhet të nxitojnë por t’i lënë shqiptarët njëherë të bien dakord dhe pastaj me ngadalësi të përcaktohen se cili është interesi ynë në këtë histori”, është shprehur ai.

Ndryshe, kohë më parë, subjekti të cilin e drejton Slavko Simiqt ishte që futja e tyre në ekzekutiv të bëhet me kërkesën e kryetarit të Kuvendit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending