Connect with us

Lajme

Gjest heroik i të pranishmëve në plazh, bëhen zinxhir për të shpëtuar një familje (Video)

Published

on

Disa plazhistë guximtarë në Florida u hodhën në aksion duke formuar një ‘zinxhir njerëzor’ prej 80 personash për të shpëtuar një familje nga një turbulencë e ujit.

Roberta Uesrey, 34 vjeç, sapo kishte dalë nga deti kur pa që dy djemtë e saj Stephen dhe Nohan, nuk ishin shumë larg nga bregu, por filluan të bërtisnin duke kërkuar ndihmë.

“Ata bërtisnin e qanin pasi kishin ngecur në rrymën e krijuar nga turbulenca e detit dhe nuk dilnin dot prej aty”, tregoi Uesrey.

Edhe pse shkuan të gjithë familjarët për të shpëtuar fëmijët, përcjell bw, presioni i ujit ishte shumë i fortë dhe kështu ishte e pamundur.

“Sinqerisht mendova se e humba familjen atë ditë,” tha Ursey. Por për fat të mirë të pranishmit në plazh pasi panë çfarë po ndodhte u bënë litar me njëri tjetrin duke u kapur prej duarsh dhe formuan një zinxhir nga bregu deri në pjesën ku uji kishte turbulenca.

Zinxhiri i krijuar njerëzor arriti një gjatësi më shumë se 100 metra dhe kështu u bë i mundur, edhe pse me shumë vështirësi, nxjerrja e familjes Ursey.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending