Connect with us

Lajme

Gjermania ndihmoi Serbinë me 1.6 miliard euro

Published

on

Për një dekadë e gjysmë, Gjermania me programe të ndryshme ka ndihmuar Serbinë me 1.6 miliard euro.

Ambasadori gjerman në Serbi, Axel Dittmann ka thënë se për 15 vjetët e fundit Gjermania ka investuar në Serbi 1.6 miliard euro në projekte të mëdha infrastrukturore dhe projekte që lehtësojnë anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Europian, transmeton Koha.net.

Serbia do të implementojë projekte të mëdha për furnizim me ujë të pijshëm për 1.5 milion njerëz, futjen e sistemit të ngrohjes qendrore në 40 për qind të komunave, përmirësimin ndërmarrjeve dhe futjen e arsimit të dyfishtë për të rritur kualifikimin e punëtorëve në Serbi.

Vetëm në vitin 2015, sipas ambasadorit Dittmann, ndihma gjermane në Serbi ka arritur shifrat 100 milionë euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending