Connect with us

Lajme

Gjermania dhe Franca marrin përsipër forcimin e BE-së

Published

on

Gjermania dhe Franca duan që të krijojnë një bashkëpunim më të ngushtë për të mbrojtur Bashkimin Evropian pas largimit të Britanisë së Madhe, e cila e ka ‘paralizuar” iniciativa të tilla në të kaluarën, tha të mërkurën ministrja gjermane e mbrojtjes, Ursula von der Leyen (në foto), njofton Reuters.

Duke paraqitur një raport mbi politikën gjermane të sigurisë, von der Leyen tha se Gjermani dhe Franca do të nxisin bisedime me shtete të tjera për projekte të përbashkëta dhe me qëllim afatgjatë drejt një bashkimi të përbashkët rreth mbrojtës dhe sigurisë.

“Unë mund t’ju them nga përvoja se në te kaluarën Britania ka thënë se nuk merr pjesë në këto gjera”, tha ajo në një konferencë për media.

“Kjo e ka paralizuar Bashkimin Evropian në çështjet e politikës së jashtme dhe të sigurisë. Kjo nuk do të thotë se pjesa tjetër e Evropës mbetet jo aktive, por ne kemi nevojë të ecim përpara në këto çështje kaq të mëdha”, ka thënë ajo.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending