Gjermani-Ukrainë: Formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Sonte (e shtunë) do zhvillohet ndeshja mes Gjermanisë dhe Ukrainës, e vlefshme për raundin e pestë të grupit A të Ligës së Kombeve.

Dy skuadrat kanë pikë të njëjta në katër ndeshjet e para dhe synojnë fitore me shpresën që të dalin në kreun e tabelës.

Tashmë janë publikuar formacionet e zgjedhura nga të dy trajnerët:

Gjermani: Neuer; Ginter, Sule, Koch, Rudiger, Max; Gundogan, Goretzka; Gnabry, Sane, Werner.

Ukrainë: Pyatov; Sobol, Matvuyenko, Zabamyi, Konoplia; Malinovskyi, Stepanenko, Zinchenko; Marlos, Yaremchuk, Zubkov.

Përballja nis në ora 20:45.

Shpërndaje në: