Connect with us

Lajme

Gjermani, protesta kundër racizmit në disa qytete

Published

on

Mijëra persona në qytete të ndryshme të Gjermanisë kanë protesutar kundër racizmit.

Unioni i Sindikatave Gjermane, Kisha Protestane, Këshilli Qendror i Muslimanëve dhe Amnesty International me një iniciativë të formuar nga një organizatë e shoqërisë civile që operon në median sociale, me sloganin “dorë për dore kundër racizmit” kanë zhvilluar protesta në shumë qytete kryesisht në Berlin, Münih, Hamburg dhe Leipzig.

Protestuesit në Berlin kanë formuar “një zinxhir me njerëz” duke u kapur dorë për dore nga kampi i refugjatëve në rajonin Kreuzberg e deri në ndërtesën e bashkisë së qytetit.

Protestuesit gjithashtu kanë mbajtur në duar pankarta me mbishkrime “Për të drejtat e njeriut dhe diversitetit”, “Çdo njeri është i barabartë” si dhe “Tolerancë”.

Iniciativa që organizoi protestën njoftoi se në protestën e mbajtur në Berlin morën pjesë afërsisht 9 mijë persona.

Gjithashtu u theksua se protesta të ngjashme janë mbajtur edhe në qytete të ndryshme të vendit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending