Connect with us

Sporti

Gjermania e Polonia, nuk i ndihmojnë Shqipërisë

Published

on

Gjermania ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit kundër Irlandës Veriore. Për Gjermaninë ka shënuar Mario Gomez në minutën e 30-të.

Edhe Polonia që bënë pjesë në grupin C, ka fituar kundër Ukrainës. Golin e vetëm për poloninë e ka shënuar Jakub Blaszczykowski.

Pas kësaj fitoreje, Gjermania ruan vendin e parë në Grupin C me 7 pikë, e ndjekur nga Polonia që ka po ashtu 7 pikë, ndërsa Irlanda Veriore renditet e treta me 3 pikë, por që ende nuk e ka siguruar kualifikimin.

Këto dy rezultate të ndeshjeve të sotme nuk janë në favor të Shqipërisë, dhe kualifikimin duhet ta pres nga rezultatet e tre grupeve të fundit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending