Connect with us

Lajme

Gjenerali që e ka ndihmuar grushtshtetin është vrarë

Published

on

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, tha mbrëmë vonë se gjenerali i cili e ka ndihmuar organizimin e grushtshtetit në këtë vend, është vrarë.

Zoti Yildirim, për shef të ri të shtamadhorisë së ushtrisë së Turqisë, e ka emëruar gjeneralin, Umi Dundar, pasi shefi i mëparshëm i shtamadhorisë, gjeneral Hulusi Akar, është rrëmbyer nga pjesëmarrësit e grushtshtetit.

Autoritetet në Turqi thonë se së paku 60 vetë janë vrarë gjatë përpjekjes për grushtshtet dhe se 754 persona janë arrestuar deri tash.

Në pamjet televizive nga Turqia janë parë ushtarët, që e kishin okupuar Sheshin Taksim në Stamboll dhe në Urën e Bosforit gjatë natës, duke u larguar nga ana e policisë, ndërsa turma e njerëzve u fishkëllonte ushtarëve.

Nga ana tjetër, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka pranuar se në kryeqytetin Ankara “mbetet“problem i vogël”, ku kryengritësit në pozicione kanë vazhduar të luftojnë.

Aeroplanët luftarakë kanë hedhur bomba në tanket, që ende e ruanin pallatin presidencial dhe parlamentin në kryeqytet.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending