Connect with us

Lajme

Gjendet parcelë me kanabis në kufirin Shqipëri-Greqi

Published

on

Në kufirin midis Greqisë dhe Shqipërisë, policia helene ka zbuluar një parcelë me lëndë narkotike në një zonë të thellë malore, shkruan Shekulli.

Sipas policisë lënda narkotike kanabis sativa prej 359 bimë, u gjet në një zonë të pyllëzuar në Agia Marina në Janinë.

Nga ky aksion në pranga të policisë kanë rënë dy shqiptarë, përkatësisht 25 dhe 40 vjeç, të cilët akuzohen për kultivim të drogës dhe hyrje ilegale në shtetin grek.

Ata kishin krijuar edhe një rrjet tubacionesh për vaditjen e bimëve, ndërsa kishin ndërtuar edhe një strehë të përkohshme në afërsi të plantacionit.

Bima e konfiskuar nga policia greke arrinte në gjatësinë e 75 cm. Dy shqiptarët e arrestuar janë dërguar para prokurorisë në Janinë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending