Connect with us

Lajme

Gjenden fosile ujore miliona vjeçare në Kırşehir të Turqisë

Arkeologët dhe studiuesit kanë arritur të zbulojnë disa fosile ujore në një fshat të Mucurit, në qytetin Kırşehir të Turqisë. Fosilet mendohen se i përkasin një periudhe 33 deri 55 milionë vite më parë.

Published

on

Kryetari i grupit të kërkimeve sipërfaqësore pranë Degës së Antropologjisë në Universitetin Ahi Evran (AEÜ), Doç. Dr. Ahmet Cem Erkman, bashkë me ekipin e tij kanë zhvilluar kërkime sipërfaqësore, ku janë gjetur fosile të ndryshme të trupave ujorë të cilët mendohet se i përkasin një periudhe më shumë se 40 milionë vite më parë.

Një kërkim apo detaj i tillë shkencorë nuk ka qenë më parë i regjistruar dhe për këtë arsye fosilet e gjetura janë regjistruar dhe certifikuar nga Ministria Turke e Kulturës dhe Turizmit, raporton Anadolu Agency (AA).

 

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending