Connect with us

Lajme

Gjashtë vendet themeluese të BE-së mblidhen në Berlin për të diskutuar për Britaninë

Published

on

Gjashtë vendet anëtare themelues të Bashkimit Evropian janë mbledhur në Berlin për bisedime të mëtejshme në lidhje me votën e Mbretërisë së Bashkuar për të lënë bllokun.

Ministrat e jashtëm nga Gjermania, Franca, Italia, Belgjika, Luksemburgu dhe Holanda do të shqyrtojnë procesin dhe shpejtësinë e daljes së Britanisë nga Unioni.

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Steinmeier është shprehur se BE nuk duhet të kalojë në paralizë dhe se nuk duhet të futet në depresin nga Brexit.

Mbretëria e Bashkuar votoi në një referendum, ku 52% e qytetarëve votuan pro daljes nga BE dhe 48% pro qëndrimit në BE. Menjëherë pas këtij vendimi kryeministri David Cameron ka dhënë dorëheqjen.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending