Gjashtë golashënuesit më të mirë në Evropë

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi është golashënuesi më i mirë në pesë ligat kryesore të futbollit në Evropë.

Argjentinasi ka shënuar plot gjashtë gola në pesë ndeshjet e para në këtë sezon të Serie A.

Pas tij renditen Carlos Bacca, Jose Callejon, Diego Costa, Antonio dhe Robert Lewandowski, të cilët kanë shënuar nga pesë gola. /Periskopi.com

Shpërndaje në: