Connect with us

Lajme

Gjaku i infektuar u jepet pacientëve në Britani

Published

on

Britania e Madhe do të kryejë hetime për gjakun e infektuar, i cili gjatë viteve 70 dhe 80 të shekullit të kaluar është përdorur te pacientët në Shërbimin shtetëror të shëndetësisë, dhe vlerësohet se për shkak të kësaj kanë vdekur rreth 2.400 persona, njoftoi sot qeveria britanike.

Gjatë viteve 70 dhe 80 të shekullit të kaluar, gjaku që i ishte dhënë Shërbimit shtetëror të shëndetësisë, kishte qenë i infektuar me viruse, si hepatiti C dhe HiV, për shkak të të cilit mijëra njerëz janë prekur nga hemofilia ose sëmundje tjera, transmeton Reuters.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending