Connect with us

Sporti

Gilberto: Gabriel do të shkëlqejë në futbollin anglez

Ish mesfushori i Arsenal, Gilberto Silva ka folur për talentin e madh të Brazilit që tashmë është lojtar i Manchester City.

Published

on

Gilberto Silva ishte pjesë e ekipit të pa mposhtur në vitin 2004 me Arsenal, ku për 49 ndeshje nuk kishin shijuar humbjen duke u shpallur kampion të Premier Ligës. Ai ka shprehur mbështetjen e tij për yllin e ri Gabriel Jesus që për momentin është në Palmerias, por do të bashkohet me skuadrën e Manchester City në janar.

“Jam shumë i lumtur për Gabriel Jesusin. Është e rëndësishme që të vijë në Angli dhe të adaptohet shpejtë. Ai duhet t’i marr me vete gjëra e mira që i ka mësuar në Brazil”.

“Anglia është një vend ndryshe. Moti është ndryshe, gjithçka është ndryshe. Ai i ka të gjitha mundësitë që këtu të bëhet lojtar i madh”, ka thënë Gilberto.

Jesus në 72 paraqitje për Palmeiras ka shënuar 27 gola. /Periskopi.comjesus

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending