Connect with us

Sporti

Giggs e di saktësisht çka i duhet Man Unitedit për ta rivalizuar Man Cityn e Liverpoolin, sezonin e ardhshëm

Published

on

Trajneri i Uellsit, Ryan Giggs mendon se Manchester United ka nevojë për tre nënshkrime të rëndësishme për të sfiduar Liverpoolin për titullin e Ligës Premier sezonin e ardhshëm.

Me Ole Gunnar Solskjaer tani në krye dhe Unitedin që nuk di për humbje në 19 ndeshje, klubi nga Old Trafford ka filluar të tregojë shenja përmirësimi.

Megjithatë, legjenda e klubit, Giggs, mendon se Unitedit i nevojiten së paku edhe tri transferime të mëdha për të rivalizuar për titull.

“Përfundimisht unë ende mendoj se ne jemi larg nga Manchester City dhe Liverpooli”, ka thënë fillimisht Giggs.

“Unë ende mendoj se dy ose tre lojtarë të mëdhenj janë të nevojshëm. Ole ka bërë vërtet mirë në dy afatet e transferimeve që ai kishte”.

“Lojtarë me karakter kanë ardhur. Fernandes duket një lider, ai duket si një lojtar me karakter. Harry Maguire është kapiten”.

“Pra, nuk ka të bëjë vetëm me lojtarët, ka të bëjë me atë kulturë dhe karaktere që mund të përmirësohen – jo vetëm formacioni titullar, por skuadrën dhe ndjenjën e përgjithshme të klubit”.

“Ata po lëvizin në drejtimin e duhur, por unë ende besoj se u duhen tre lojtarë”, përfundoi legjenda e Unitedit.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending