Connect with us

Lajme

Gervë kundër detyrave të shtëpisë për fëmijët

 Për një kohë të gjatë, fëmijët në Spanjë janë ankuar rreth detyrave të shtëpisë, por tanimë ankesës së fëmijëve i janë bashkuar edhe prindërit.

Published

on

Prindërit kanë vendosur që të hyjnë në grevë në mënyrë që të plotësohet kërkesa e fëmijeve nga institucionet shkollore, transmeton koalb.com.

Kërkesa e prindërve nga Shoqata e Prindërve në Spanjë, rrjet që mbulon rreth 12 mijë shkolla shtëtërorë në mbarë vendin, kanë kërkuar plotësimin e objektivave ose greva do të vazhdojë për një javë.

Sipas liderit të kësaj shoqate, Jorge Luis Pazos, iniciative është marrë për shkak se ‘është gjetur se detyrat e shtëpisë janë të dëmshme për fëmijët’.

Sipas statistikave të fundit, në Spanjë, Rusi, Itali, Irlandë dhe Poloni, fëmijët shpenzojnë rreth 6 orë e gjysëm duke bërë detyrat e shtëpisë, por në të kundërt, në Finlandë dhe në Korenë Jugore, të dy vendet me performancën më të mirë shkollore, fëmijët kalojnë më pak se 3 orë në jave me detyrat e shtëpisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending