Connect with us

Lajme

Gecaj: LDK synon të qeverisë edhe dy mandate

Published

on

Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk është e kënaqur vetëm me një mandat në udhëheqje të Qeverisë. Partia e Isa Mustafës synon së paku edhe dy mandate ta ketë njeriun e saj në krye të Ekzekutivit.

Anëtari i LDK-së, Bajram Gecaj, në emisionin Fakt PLUS në Tribuna Channel ka lavdëruar udhëheqjen e Qeverise nga shefi i tij në parti, Isa Mustafa, duke shtuar se për t’u parë rezultatet në teren duhet të jepet kohë.

Gecaj, i cili është edhe këshilltar i kryeministrit Mustafa ka folur edhe për daljen në teren të kryeministrit Mustafa për të diskutuar për çështjen e demarkacionit.

I pyetur, nëse Qeveria do të vazhdoj me themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, Gecaj ka deklaruar se ky është obligim kushtetues dhe i cili do të përmbushet.

Sa i përket rifomramitizimit të Qeverisë, Gecaj ka thënë se kjo do të bëhet në koordinim edhe me partnerët tjerë të koalicionit.

Në këtë intervistë Gecaj tregon se a do të ketë shkurtim të kabinetit qeveritar, dhe a i është ofruar posti i zv/kryeministrit, Ramiz Kelmendit. Krejt në fund ai flet edhe për polemiken me deputetin e LDK-së, Shpejtim Bulliqi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending