Connect with us

Lajme

Gazeta austriake: Një nga të përfshirët në sulm ka lindur në Kosovë

Published

on

Policia austriake po gjurmon të dyshuarit që u bënë protagonistët e një nate terrori mbrëmë në qytetin e Vjenës.

Të dyshuarit e sulmit që la të të vdekur 4 persona dhe të plagosur dhjetëra të tjerë janë ndërmjet 16 dhe 25 vjeç. Njëri nga ta ka lindur në Kosovë, raporton gazeta austriake “Heute“.

Të dyshuarit tjerë po ashtu janë me origjinë të huaj. Ata kanë rrënjë kryesisht nga Çeçenia dhe Evropa juglindore.

Hetimi i Policisë austriake aktualisht përfshin 12 të dyshuar. Në mes të korrikut, vrasësi 20-vjeçar thuhet se kishte udhëtuar në Sllovaki me një mik për të marrë municion për kallashnikovin e tij. Vetura me të cilën kishte udhëtuar i përkiste nënës së një kosovari, raporton “Heute”.

Të gjithë këta persona të përfshirë në sulmin terrorist ishin të njohur në skenën radikale për muaj, madje edhe vite, shkruan gazeta.

20-vjeçari që gjithashtu ka rrënjë shqiptare, por nga Maqedonia e Veriut, raportohet se kishte blerë armë në Sllovaki dhe ka qenë i njohur për radikalizëm me një ‘background’ kriminal.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending