Connect with us

Lajme

Gashi thotë se ka gjasa për koalicion LDK-Vetëvendosje

Analisti Astrit Gashi ka deklaruar se zhvillimet e fundit në skenën politike të vendit, lënë të kuptojnë se nëse shkojnë në zgjedhje, atëherë Lidhja Demokratike e Kosovës mund të hyjë në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

Published

on

Këtë konstatim ai e ka dhënë mbi bazën e një deklarate të Bardhyl Metës, i cili është shprehur se në rast të zgjedhjeve votuesi duhet të zgjedhë mes molotovit dhe Klanit Pronto, njofton Klan Kosova.

Ai ka akuzuar qeverinë për mungesë vizioni dhe dështim në cështjet kryesore dhe me rëndësi jetike për të ardhmen e vendit, duke nisur nga raporti me Listën Serbe, deri tek cështjet ekonomike.

“Ju po qeverisni me ampliduta të Beogradit. E keni futur dhe e keni tërhequr ligjin për Trepçën për ta rikthyer pas një viti në kuvend. Sa i përket zhvillimit ekonomik kemi lëvizur vetëm për një ose dy vende tek Doing Bussines përderisa Maqedonia, për të cilën kemi thënë shtet i keq diktatorial etj, është e dhjeta. Parametrat e zhvillimit ekonomik nuk janë në rregull. Ku janë ato vendet e punës te premtuar – 200 mijë.

“Këtu e mora sloganin zgjedhor të LDK-së. E në bazë të sloganeve, këta do të hyjnë në koalicion me molotovin, sepse kënd e shajnë hyjnë në koalicion me të”, tha ai.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending