Connect with us

Lajme

Gashi: Ku jeni ju president, kryeministër e ju deputetë që e votuat Specialen kundër vetëvetes

Published

on

 

Avokati  Tomë Gashi iu ka drejtuar zyrtarëve të lartë shtetërorë për mosreagimin tyre ndaj takimeve që përfaqësueses nga Specialja po i zhvillojnë me presidentin Vuçiq në Serbi.

Sipas tij, kjo gjykatë më shumë është e Serbisë sesa e Kosovës, pasi shteti serb po e furnizon me prova kundër shqiptarëve.

“Po ku jeni ju o deputet të Kosovës që e votuat një gjykatë kundër vetvetes në vend te huaj/Hague -Holandë/ e që Serbia po e ”komandon” duke e furnizuar me prova kundër jush, çka do të thoni nëse ju akuzojnë në këtë gjykatë speciale”, shkruan Gashi në Facebook.

Statusi i plote:

GJYKATA SPECIALE NE HAGUE ESHTE GJYKATE ME SHUME E SERBIS SE SA E KOSOVES..! 

Duke e pare intersimin e ”jashtezakonshem” te institucioneve shteterore te Serbis, duke perfshire edhe presidentitn e tyre Tadiq, duke i ditur takimet e zyretareve te gjykates speciale me zyrtare te Serbise ne prag te fillimit te punes se kesaj gjykate raciste /gjykate vetem kunder Shqipetareve/ a munde te thuhet se kjo gjykate me teper eshte gjykate e Serbise , se sa e Kosoves,Po ku jeni ju o deputet te Kosoves qe e votuat nji gjykat kunder vetevetes ne vend te huaj/Hague -Holande/ e qe Serbija po e ”komandon” duke e furnizuar me prova kunder jush. qka do te thoni nese ju akuzojn ne ket gjykate speciale.A do te thoni se gjykata speciale eshte politike, sigurisht qe do ta thoni kete, dhe kjo gjykate eshte gjykate politike kunder shqipetareve ne pergjithesi, kunder shqipetareve te Kosoves ne veqanti, e posaqerisht kunder ish pjeseterve qe UCK. por eshte ne interes jetik per Serbin sepse permes kesaj gjykate Serbija do te tentoj ta shendrroj veheten dhe serbet si viktime, e shqipetaret si viktimizues…Kete sherbime ja keni bere Kosoves me voten e juaj te ”lire” me 4 gusht 2015. per ta ”patruar” edhe nji here luften e UCK -se. Po ku eshte president yne zoti Thaqi, po ku eshte Kryeministri yne ne detyre zoti Mustafa, po ku jeni ju mbi 80 Deputet qe votuat kunder vetevetes.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending