Gashi: Besnik Bislimi e Avdullah Hoti kanë xhelozi personale mes vete

Periskopi.com Lajme

Arben Gashi i LDK’së ka komentuar deklaratën e ministrit në detyrë,  Besnik Bislimi se Avdullah Hoti ka qenë personi më destruktiv në koalicion, transmeton Periskopi.

Gashi thotë se këtë gjë e ka thënë me mllef pasi kanë xhelozi personale mes vete.

‘’Këtu ka një problem personal mes të dyve. Vijnë nga një fushë. Kanë xhelozi profesionale. Hoti  e ka njoftë më mirë procedurën dhe politikat. Plus Hoti ka qenë personi kyq në Qeveri. Kjo i ka shkaku irritim Bislimit. Po shihet’’

Gjatë emisionit Bislimi ia coi një porosi Gashit, duke i thënë se po rren për deklaratën se Kurti nuk ia pranoi LDK’së disa emra për ministra./PERISKOPI/

 

Shpërndaje në: