Connect with us

Lajme

Gardh në kufirin serbo-kroat

Published

on

Komunikacioni në kufirin Bezdan-Batina në anën kroate gjatë dy netëve të shkuara ishte ndalur, ndërsa mediet kroate kanë raportuar se kjo ka ndodhur për shkak të ngritjes së gardhit.

“Jutarnji list” i Zagrebit bën të ditur se Drejtoria e Policisë për Osjek-Baranje kishte njoftuar se sot kanë vazhduar punimet e nisur mbrëmë për ngritjen e gardhit në pikëkalimin kufitar me Serbinë nga ana kroate, transmeton Koha.net.

Për arsyet e ngritjes së papritur të gardhit në kufirin me Serbinë, policia nuk ka sqaruar, shton gazeta kroate. Por kjo është hera parë që Kroacia ngre gardh në kufirin ndaj ndonjë vendi fqinj të saj.

HRT (televizioni publik kroat) ka njoftuar se në afërsi të vendkalimit nga ana serbe ndodhet një grup i madh refugjatësh dhe se ky është shkaku i ngritjes së këtij gardhi. Thuhet se në Sombor kanë mbërri 700 refugjatë dhe se kufiri është mbyllur si masë parandaluese.

Në pikëkalimin kufitar Batina të mërkurën në mbrëmje, pak pas orës 20 është ndërprerë komunikacioni nga ana kroate dhe nga ajo serbe pa ndonjë paralajmërim as sqarim. Për pasojë është krijuar tollovi e madhe.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending