Connect with us

Lajme

Gafa e diplomatit britanik, s’e di prej nga e ka gruan

Published

on

Sekretari i ri i jashtëm britanik, Jeremy Hunt, ka bërë një gafë diplomatike gjatë vizitës së tij në Kinë, duke thënë se ‘gruaja e tij është japoneze’.

Gafa e tij po bën xhiron e botës dhe këtë huqje ai e bëri gjatë një takimit me homologun e tij kinez në Pekin.

“Gruaja ime është japoneze – gruaja ime është kineze’ e përmirësoi shpejt gabimin, Hunt, shkruan NY Times, megjithëse tani ishte pak vonë.

Kina dhe Japonia kanë një histori të gjatë rivaliteti ushtarak. Mes viteve 1930 -1940 Japonia ka invaduar disa pjesë të mëdha të Kinës.

“Ky është një gabim i tmerrshëm”, ka thënë sekretari Hunt. /Periskopi/.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending