Connect with us

Sporti

Futbollisti turk vjen në përfaqësuesen e Kosovës

Published

on

Pas Necip Uysalit të Beshiktashit, që me shumë mundësi do të vesh fanellën e Përfaqësueses së Kosovës, një tjetër lojtar i kampionatit turk mund të bëhet i Përfaqësueses kosovare.

Është Serdar Aziz, qendërmbrojtësi i sapotransferuar tek Galatasarayt, që para dy vitesh ka luajtur 9 ndeshje me Turqinë, i cili mund të vesh fanellën e Kosovës.

Aziz ka prejardhje shqiptare, derisa ka lindur në Bursa. Vetë trajneri i Kosovës, Albert Bunjaku, ka deklaruar për mediat turke se krahas Uysalit, mund ta ftojë edhe Serdar Azizin.

“Ne e duam Necipin, por kjo nuk është e limituar. Ne besojmë se fanellën e Kosovës mund ta veshin edhe shumë lojtarë tjerë nga Turqia. Ne duam që fanellën e Kosovës ta vesh edhe Serdar Aziz nga Kosova. Ne do të takohemi edhe me Federatën Turke të Futbollit ehde me lojtarët që duam. Të gjithë janë të mirëseardhur, por së pari të presim mbylljen e EURO 2016”, ka deklaruar Bunjaku për mediat turke, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Serdar Aziz është 25 vjeçar. Në 137 ndeshje me Bursasporin ka shënuar shtatë gola, dhe falë paraqitjeve të mira është transferuar këtë verë në Galatasaray.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending