Connect with us

Sporti

Futbollisti kosovar transferohet te klubi i njohur sllovak?

Published

on

Njëri prej futbollistëve më të mirë të Rabotniçkit, Suad Sahiti është vënë në radarët e kampionëve të Sllovakisë, Zhilina.
Drejtuesit e skuadrës sllovake, gati një kohë të gjatë janë duke e ndjekur mesfushorin kosovar të Rabotniçkit, ndërsa së fundmi kanë bërë edhe disa bisedime me drejtorin dhe presidentin e “romantikëve”.

Ndërkohë jozyrtarisht mësohet se skautët e skuadrës së Zhilinës kanë qenë prezent në ndeshjen që Rabotniçki e luajti ndaj Tre Penes në Shkup, për të ndjekur nga afër cilësitë e Sahitit, i cili kishte paraqitje të shkëlqyeshme, ku shënoi edhe një gol.

Përveç Zhilinës, për Sahitin janë të interesuar edhe disa klube tjera evropiane, ndërsa deri më tani nuk ende asnjë lëvizje konkrete.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending