Connect with us

Sporti

Fury – Klitschko, me 29 tetor

Published

on

Kampioni i boksit, Tyson Fury, ka deklaruar se rimeçi i tij me Wladimir Klitschkon është caktuar për 29 tetor.

Kampioni i WBO dhe WBA kishte shtyrë meçin e caktuar për të shtunën për shkak të një lëndimi të pësuar.

Menjëherë pas njoftimit, Fury kishte deklaruar se tetori është data potenciale e ndeshjes së re, ndërsa tani këtë e ka konfirmuar përmes një postimi në Twitter.

“Gjashtëmbëdhjetë javë të shtunën deri sa ta përplas Klitsckon”, #Manchestertetor29”, ka shkruar 27-vjeçari në Twitter.

Fury fitoi titullin në boks pasi fitoi në muajin nëntor të vitit të shkuar ndaj Klitsckos në Duseldorf. Kjo ishte humbja e parë e Klitschkos në 11 vjetët e fundit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending