Connect with us

Lajme

Fshihen dhe mbulohen mbishkrimet “Drejtësi për Astritin” (Foto)

Mbishkrimet “Drejtësi për Astritin” dhe “Astritin e vrau pushteti” të shkruara nëpër mure ndërtesash në kryeqytet, kanë filluar të fshihen e të ngjyrosen.

Published

on

Fshirjen ose ngjyrosjen me gjasë e kanë urdhëruar udhëheqës të institucioneve të vendit të cilëve duket se i pengon ky mbishkrim.

Astrit Dehari është i gjetur i vdekur në Qendrën e Paraburgimit në Prizren më 5 nëntor.

Vetëvendosje dhe familja e të ndjerit dyshojnë në gjetjen e ekspertëve të obduksionit të caktuar nga shteti të cilët vdekjen e quajtën vetëvrasje.

Vetëm pak metra larg këtij mbishkrimi “Drejtësi Astritin” po kërkojnë shumë OJQ e personalitete nga fusha të ndryshme në Kosovë. Në pesë pika në kryeqytet po mblidhen nënshkrime për peticionin që kërkon hetim ndërkombëtar e shkarkim e dorëheqje nga përgjegjësit institucionalë në lidhje me vdekjen e 26 vjeçarit.

Dje në Prishtinë u mbajt një protestë e madhe me moton “Drejtësi për Astritin”.

d

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending