Connect with us

Lajme

Fshati Muçibabë që po zbrazet

Published

on

Jo shumë larg Gjilanit, fshati Muçibabë në këtë komunë dita ditës po zbrazet, raporton KTV. Banorët kanë filluar ta braktisin vendlindjen e tyre për shkak kushteve të vështira për jetesë dhe mungesës së infrastrukturës .

Ka pothuajse tre vjet që familja Ibrahimi jeton në shkollën e këtij fshati. Kryefamiljari kërkon nga Komuna t’i bëjë një zgjidhje, pasi thotë se nuk dëshiron që të jetë në mesin e atyre që po largohen nga fshati.

Por për mësimdhënësit e shkollës, prania e tij po e pengon procesin mësimor. Komuna në anën tjetër pranon vështirësitë që kanë banorët në këtë fshat, por zyrtarët e saj premtojnë zgjidhje.

Fshati Muqibabë shtrihet në juglindje të Gjilanit, në 800 metra lartësi mbidetar. Aktualisht në këtë fshat jetojnë rreth 20 familje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending