Connect with us

Lajme

Frikë në Nju Jork, “al-Qeda” mund të kryej sulme terroriste para zgjedhjeve

Zyrtarë federalë paralajmëruan autoritetet e Nju Jorkut për sulme të mundshme të organizatës terroriste “al-Qaeda” para ditës së zgjedhjeve, duke vënë në gjendje gatishmërie forcat lokale të sigurisë.

Published

on

Departamenti i Policisë së Nju Jorkut dhe autoriteti portual i Nju Xhersit thanë se kishin marrë informacione. Zyrtarë të forcave të rendit të qytetit të Nju Jorkut thanë se niveli i lartë i patrullimeve vazhdon në shumë zona të ndjeshme, por ata nuk pranuan që të japin detaje për paralajmërimin e marrë.

Sipas mediave amerikane, policia e Nju Jorkut tha se nuk kishin specifikime për kërcënimin dhe se situata po vlerësohet me kujdes.

Agjencia e lajmeve “Reuters”, bazuar në burimet e saj brenda qeverisë amerikane bën me dije se, Shtetet e Bashkuara kishin të dhëna për një sulm të mundshëm të “al Qaeda”-s ditën e hënë dhe për këtë lajmëroi forcat lokale, zonat e të cilave prekeshin nga informacioni i grumbulluar.

Megjithëse kërcënimi nuk është cilësuar i nivelit të lartë, autoritetet vendosën të marrin masa dhe të jenë në gjendje gatishmërie. Veç Nju Jorkut, mësohet se paralajmërime i janë dërguar forcave lokale në Teksas dhe Virxhinia. FBI nuk iu përgjigj pyetjeve të medieve për këtë çështje, por siguroi se agjencitë e antiterrorit dhe sigurisë së brendshme janë vigjilente për të mbrojtur vendin në çdo situatë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending