Connect with us

Lajme

Francezi që mund të bëhet president, hapur kundër pavarësisë së Kosovës

François Fillon, kandidati për garën presidenciale me më së shumti gjasa për postin e presidentit në Francë, ish -kryeministër gjatë mandatit të Nicolas Sarkozyt, sipas medieve serbe, ka thënë “se pavarësia e Kosovës është në kundërshtim me ligjet ndërkombëtare”, transmeton koha.net.

Published

on

Sipas citimit të gazetës së Beogradit “Veçernje Novosti” , kandidati i të djathtës franceze për president të vendit , François Fillon ka thënë:

“Natyrisht që nuk e përkrah pushtimin e Krimesë, ashtu si, fundja, mund të pyetemi edh rreth pavarësisë së Kosovës e cila është krejtësisht në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare”.

Fillon, në debatin me kundër kandidatin Alain Juppé ka thënë se, nëse fiton, e ka ndërmend t’i zbusë marrëdhëniet me Rusinë dhe se ënjtë kundër sanksioneve të BE-së ndaj Moskës për shkak të konfliktit me Ukrainën.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending