Connect with us

Sporti

Francë, dhjetëra të lënduar gjatë përleshjes fizike mes tifozëve britanikë

Published

on

Dhjetëra persona janë lënduar lehtë gjatë rrahjes së tifozëve britanikë, ngjarje kjo e cila ndodhi mbrëmë në “fan zonat” në qendër të Parisit, njoftoi policia.

Ky është incidenti i parë i këtij lloji në Paris që nga fillimi i Kampionatit Evropian më 10 qershor, ndërsa ka ndodhur në mesin e tensioneve dhe masave të larta të sigurisë në mbarë vendin.

Një zyrtar i policisë franceze njoftoi se përleshja filloi gjatë vazhdimit të ndeshjes së çerekfinales së Kampionatit Evropian mes Gjermanisë dhe Italisë.

Rrahja ka zgjatur disa minuta, ndërsa të lënduarve u është ofruar ndihmë në afërsi të Kullës Eiffel. Pas incidentit nuk ka të arrestuar, konfirmoi zyrtari i paidentifikuar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending