Connect with us

Lajme

Fotot e fëmijëve sirianë të prekur nga sulmi kimik që përlotën botën (+ 18)

Një sulm kimik në provincën siriane Idlib ditën e sotme ka lënë të paktën 58 të vdekur, ndërsa ende nuk ka një shifër të përafërt për numrin e personave që dyshohet se janë në gjendje të rëndë.

Published

on

Sipas Qendrës Vëzhguese Siriane për të Drejtat e Njeriut në mesin e 58 viktimave me gaz helmues në Siri janë edhe 11 fëmijë.

Të paktën 160 të tjerë janë plagosur rëndë, shumë vetë kanë pasur vështirësi me rrugët e frymëmarrjes.

Gazi helmues është përdorur në provincën e Idlibit, në qytetin Çan Sheiçun të martën në mëngjes.

Idlibi kontrollohet gjerësisht nga aleanca e rebelëve, një degë e Frontit të Al-Kaidas dhe Al-Nusras. Grupi njihet tani me emrin Fateh al-Sham. /Albeu.com

  

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending