Connect with us

Lajme

Fotografitë që përshkruajnë natën e tmerrit në Nice

Published

on

Nga sulmi i mbrëmshëm me kamion në turmën që po festonte Ditën Kombëtare të Francës, apo siç  njihet Dita e Bastiljes, në qytetin francez Nice mbetën të vrarë 84 persona dhe më shumë se 100 të lënduar.

Sulmuesi 31-vjeçar me prejardhje tuniziane, është i njohur për Policinë. Ai i është përgjigjur policisë me zjarr para se të vritej nga forcat franceze, transmeton Periskopi.

Dëshmitarët natën e kaluar e kanë përshkruar si skenë tmerri, me trupa që fluturonin mbi kamion dhe trupa që shtypeshin nga kamioni i sulmuesit.

Familjarët e të vrarëve kanë refuzuar që të lënë kufomat të vetme duke qëndruar pranë tyre deri sa ka zbardhur mëngjesi.

Disa nga viktimat ishin fëmijë. Fotografi e video të shumta janë shpërndarë duke shfaqur sulmin bizar ndaj francezëve që ndodhi dje.

Më poshtë ju sjellim të përmbledhura fotografi e video nga sulmi i mbrëmshëm. /Periskopi/

1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 31 32 33 34

http://

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending