Connect with us

Sporti

Fotografi të rralla të Xherdan Shaqirit kur ishte fëmijë (Foto)

Xherdan Shaqiri është një nga futbollistët më të mëdhenj shqiptar.

Published

on

25 vjeçari me prejardhje nga Gjilani, ka nisur karrierën në Zvicër te Baseli, për t’u transferuar pastaj te Bayerni, me të cilën skuadër ka fituar Bundesligën dhe Ligën e Kampionëve.

Ai poashtu për gjashtë muaj ka qenë pjesë edhe Interit në Serie A, nga ku është transferuar në Premierligë te Stoke.

Për të arritur deri këtu, Shaqirit i është dashur shumë përkushtim. Në pjesën e mëposhtme mund të shikoni disa fotografi të tij,kur ishte një fëmijë, kur merrte hapat e parë në futboll, e deri tek debutimi te Baseli dhe kombëtarja e Zvicrës.

xhern-d uj

222 sjd-sd ssjs

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending