Connect with us

Sporti

Foto e rrallë : Shkolla e parë e futbollit në Vushtrri

Vushtrria përveçse një qytet i lashtë, mbetet edhe vatër e rëndësishme e sportit.

Published

on

Një foto që ka siguruar Vushtrriaonline tregon gjeneratë e parë të Shkollës së Futbollit në Vushtrri të viteve 1971/1972.Vlen të ceket që themelues i kësaj shkolle ishte Xhemajl Abazi.

Në foto janë edhe gjenerata e parë e kësaj shkolle janë, nga e majta Orhan Dubovci, Shaban.. portier, Shemsedin Preteni, Naser Rexhepi, Ibrahim Zeneli, Selatin Salihu, ulur nga e majta, Fadil Lutolli, Lefter Prishtina, Shemsedin Zeneli, Rushit Preteni dhe Shemsedin Mulaku.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending