Connect with us

Sporti

Formula 1 humbet një nga shtetet kryesore

Published

on

Që nga viti 2018, Malajzia nuk do të jetë më në kalendarin e Botërorit të Formulës 1. Lajmi u konfirmua nga kryeministri malajzian Naxhib Razak, i cili theksoi se qeveria e tij vendosi të mos e rinovojë kontratën me drejtuesit e këtij kampionati, pasi ky event nuk është më në interes të vendit të tij.

Në një komunikatë për shtyp, Razak nuk harroi që të përmendë ndikimin që pati Botërori i Formulës 1 në promovimin e Malajzisë si një prej destinacioneve më të mira sportive dhe turistike në botë.

Ai shtoi se pavarësisht kësaj, në vitet e fundit ka pasur një rënie të shitjeve të biletave dhe të numrit të turistëve në vend në kohën kur është gara, gjë që, sipas Razak, e bën organizimin e saj akoma më të kushtueshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending