Connect with us

Lajme

Format femërore më joshëse për meshkujt

Rezultatet e një studimi në lidhje me përmasat trupore më tërheqëse të femrave ishin të njëjta që nga SHBA në Teheran dhe nga Afrika në Kinë.

Published

on

Femrat që janë nën peshë janë më atraktive për meshkujt, sugjeron studimi i fundit, raporton Science.

Studimi u ndërmor në 10 shtete të ndryshme, ku për të përftuar rezultatet u përdorën një sërë fotosh të errëta që tregonin format trupore të femrave, dhe të anketuarve iu kërkua që t’i rankonin ato.

Femrat nën peshë rezultuan më të pëlqyera nga meshkujt.

Sa më shumë shtohej pesha, edhe pëlqimi venitej progresivisht.

Studiuesit theksojnë se e vetmja arsye sepse meshkujt pëlqejnë femrat nën peshë, lidhet me sinjalet e rinisë.

Profesori John Speakman shpjegon gjetjet revolucionare të studimit:

“Trupi fin ose pak nën peshë, nga këndvështrimi revolucionarë përfshin dy gjëra: mbijetesa dhe aftësia për t’u riprodhuar.

Ajo çfarë dëshironim të hetonim është se kur shohim dikë që mendojmë se na duket atrakive, nëse e bëjmë këtë vlerësim bazuar në aspektin revolucionarë për të ardhme potenciale dhe mbijetesë.”

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending